Czym tym razem zaskoczy nas Severski, czyli “Niewierni” jego autorstwa

"Niewierni" to drugi tom serii szpiegowskiej napisanej przez Vincentego V. SeverskiegoNiewierni” to drugi tom serii szpiegowskiej napisanej przez Vincentego V. Severskiego. Pierwszą część pochłonęłam bardzo szybko i bardzo mi się podobała, więc tym bardziej nie mogłam się doczekać drugiej części z tego cyklu. Bardzo przypadły mi obie książki, ponieważ uwielbiam powieści z gatunku thrillera bądź sensacji. Muszę jednak przyznać, że obawiałam się trochę, czy w drugiej części autor podoła i utrzyma tak wysoki poziom, do jakiego przyzwyczaił czytelników w pierwszej części tego cyklu. Jedno, co mogę stwierdzić to to, że w ogóle się nie zawiodłam. Co zaskakujące, książka utrzymuje taki sam, a może i wyższy poziom niż jej poprzedniczka.

Powieść szpiegowska czyli to co czytelnicy kochają najbardziej

Pierwszy tom tej serii zdobył ogromną popularność, ale to w “Niewiernych” autor udowadnia swoją wartość literacką i pokazuje, w jaki sposób można wciągnąć czytelnika w wir akcji, jak go po prostu zaciekawić. Sięgając po tę powieść, czytelnik musi zadać sobie jedno bardzo ważne pytanie, czy ma na tyle wolnego czasu, aby na kilka dni całkowicie wpaść w świat szpiegów, kryminałów czy polityki. Ja się na to nie przygotowałam i przyznaję, że zarwałam kilka nocy. Ale było naprawdę warto. Głównymi bohaterami, tej wielowątkowej powieści szpiegowskiej, są agenci z zespołu prowadzonego przez Konrada Wolskiego. W książce tej mamy tajemnicze zagrożenie terrorystyczne, mamy brytyjskie i rosyjskie służby wywiadu w akcji, mamy Polaka w Al Kaidzie i w końcu mamy też Szwecję, do której prowadzą wszystkie tropy. Bardzo interesujące jest to, iż niemal w każdym rozdziale autor przenosi czytelnika w całkiem inne miejsce na świecie. Mamy okazję być w Londynie, Warszawie czy w Moskwie. Książka zawiera wszystko, co powinna mieć dobra książka sensacyjna.

Czy to wszystko mogło się wydarzyć?


Autor powieści bardzo dokładnie przedstawił szczegóły dotyczące pracy wywiadu, ponieważ sam był oficerem polskiego wywiadu. I choć w książce nie są przedstawione prawdziwe wydarzenia, to można domniemywać, iż mogą one być podobne lub nawiązywać w jakiejś mierze do tego, co faktycznie miało miejsce. Język, jakim przedstawiona jest fabuła tej książki, jest rzeczowy, logiczny, ale jednocześnie prosty i zrozumiały, co pozwala dość szybko przeczytać te niespełna 900 stron. Długo się zastanawiałam, czy ta powieść ma jakieś minusy, i w końcu doszłam do wniosku, że tylko jeden. Mianowicie, pod koniec bardzo szybko dochodzi do rozwiązania całej akcji. “Niewierni” to książka, którą przeczytałam szybko, nie chciałam, żeby zakończyła się zbyt szybko, ale na szczęście autor napisał kolejne tomy, do przeczytania których również serdecznie zapraszam.

Background obraz autorstwa freepik - www.freepik.com